PIC24FV08KM101T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 17 I/O - 8KB (2.75K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 2 to 5V - 20- ...
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 17 I/O - 8KB (2.75K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 2 to 5V - 20-SSOP - T&R.