PIC24FJ256GA606-E/PT
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 256KB (85.5K x 24) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 256KB (85.5K x 24) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-TQFP (10x10).