PIC24F32KA304-E/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 32KB (11K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 32KB (11K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 44-QFN (8x8).