PIC24F16KM204-I/MV
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 38 I/O - 16KB (5.5K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 38 I/O - 16KB (5.5K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 48-UQFN (6x6).