PIC18F2458T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 48MHz - 24 I/O - 24KB (12K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SO ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 48MHz - 24 I/O - 24KB (12K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOIC - T&R.