PIC16LF1782-I/MV
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 24 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 24 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 28-UQFN.