PIC16LF15354T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 224 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 28 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 224 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 28-SOIC - T&R.