MCP1501T-25E/SN
Microchip Technology
Voltage Reference - Series - Fixed Output - 20mA 2.5V Output - ±0.1% Tolerance - 50ppm/°C - 2.7 to 5.5V Input - 8-SOIC Package ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Voltage Reference - Series - Fixed Output - 20mA 2.5V Output - ±0.1% Tolerance - 50ppm/°C - 2.7 to 5.5V Input - 8-SOIC Package - Surface Mount - T&R.