MCP1318MT-29BE/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 2.9V 1 Active High/Active Low/Open Drain/Push-Pull Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
Description +
Search Keywords: MCP1318MT29BEOT
  • Part No:
    MCP1318MT-29BE/OT
    3000
  • Dimension:
    2.9 x 1.6 x 1.3(Max) mm
  • Chip Enable Signals:
    No
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    2.944 V
  • Family:
    MCP1318
  • Maximum Reset Active Time:
    2240 ms
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V