- DSC1001BI2-016.3840
DSC1001BI2-016.3840
Microchip Technology
Oscillator MEMS 16.384MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
Description
Search Keywords: DSC1001BI20163840
Supplier:Microchip Technology
Part No:DSC1001BI2-016.3840
25 -
Frequency Stability:±25 ppm
Dimension:5 x 3.2 mm
Mounting:Surface Mount
Family:N/A
Maximum Symmetry:55 %
Load Capacitance:15 pF
Maximum Operating Supply Voltage:3.6 V
Frequency Aging:±5 ppm/(1st) Year
Minimum Operating Supply Voltage:1.7 V