Search Keywords: CR162670D
  • Part No:
    CR162670D
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    267 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C