- CR04911J
CR04911J
Meritek Electronics
Thick Film Chip Resistor - 910 ohm (+/-) 5% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 100ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Tap ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Thick Film Chip Resistor - 910 ohm (+/-) 5% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 100ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Tape&Reel
Search Keywords: CR04911J
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Meritek Electronics
Part No:CR04911J
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:TW
Reel Pack:
5000 -
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:400 V