- CR045R11F
CR045R11F
Meritek Electronics
Thick Film Chip Resistor - 5.11 ohm (+/-) 1% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 200ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Ta ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Thick Film Chip Resistor - 5.11 ohm (+/-) 1% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 200ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Tape&Reel
Search Keywords: CR045R11F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Meritek Electronics
Part No:CR045R11F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:TW
Reel Pack:
5000 -
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Voltage Rating:400 V