- CR042R4J
CR042R4J
Meritek Electronics
Thick Film Chip Resistor - 2.4 ohm (+/-) 5% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 200ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Tap ...
Description
Thick Film Chip Resistor - 2.4 ohm (+/-) 5% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 200ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Tape&Reel
Search Keywords: CR042R4J
Supplier:Meritek Electronics
Part No:CR042R4J
5000 -
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Voltage Rating:400 V