- CR041965F
CR041965F
Meritek Electronics
Thick Film Chip Resistor - 19.6M ohm (+/-) 1% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 100ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - T ...
Description
Thick Film Chip Resistor - 19.6M ohm (+/-) 1% - 1/2W/0.5W - 200V - (+/-) 100ppm/°C - -55 to +155 °C - 1210 (3225 Metric) - Tape&Reel
Search Keywords: CR041965F
Supplier:Meritek Electronics
Part No:CR041965F
5000 -
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:400 V