- CR016984F
CR016984F
Meritek Electronics
Thick Film Chip Resistor - 6.98M ohm (+/-) 1% - 1W - 200V - (+/-) 100ppm/°C - -55 to +155 °C - 2512 (6332 Metric) - Tape&Ree ...
Description
Thick Film Chip Resistor - 6.98M ohm (+/-) 1% - 1W - 200V - (+/-) 100ppm/°C - -55 to +155 °C - 2512 (6332 Metric) - Tape&Reel
Search Keywords: CR016984F
Supplier:Meritek Electronics
Part No:CR016984F
4000 -
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:400 V