MR1238E24B-FSR
Mechatronics
Tubeaxial Fan - 24VDC - Square 120mm L x 120mm H - Ball Bearing - 261.0 CFM (7.31m³/min) - 67.9dB(A) - 5000 RPM - 2 Wire Leads ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Case Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MR1238E24BFSR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mechatronics
  • Part No:
    MR1238E24B-FSR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Fan1342
  • Dimension:
    120 x 120 x 381359mm
  • Voltage Rating:
    24 V