G8032L24B-RSR
Mechatronics
DC Fan Axial Ball Bearing 24V 34CFM 34dB 80 X 80 X 32mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Case Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G8032L24BRSR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mechatronics
  • Part No:
    G8032L24B-RSR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    80 x 80 x 32 mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    3.6 W
  • Maximum Airflow:
    34 CFM
  • Noise Level:
    34 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C