G1238L48B-FSR-EM
Mechatronics
DC Fan Axial Ball Bearing 48V 107CFM 38dB 119 X 119 X 38mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Case Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G1238L48BFSREM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mechatronics
  • Part No:
    G1238L48B-FSR-EM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    119 x 119 x 38 mm
  • Voltage Rating:
    48 V
  • Power Rating:
    6.2 W
  • Maximum Airflow:
    107 CFM
  • Noise Level:
    38 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C