F8025H24B-FHR-EM
Mechatronics
DC Fan Axial Ball Bearing 24V 39CFM 29dB 80 X 80 X 25mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Case Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: F8025H24BFHREM
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mechatronics
  • Part No:
    F8025H24B-FHR-EM
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    80 x 80 x 25 mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    2.2 W
  • Maximum Airflow:
    39 CFM
  • Noise Level:
    29 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C