USP-350-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@25A - 300W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: USP35012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    USP-350-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    127 to 370 V
  • Dimension:
    235.2 x 101.5 x 38mm