PLC-100-36
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 95.4W - Adj: 36 Vdc @ 2,650mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: PLC10036
  • Part No:
    PLC-100-36
  • Type:
    Constant Current
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    27 to 36 VDC
  • Maximum Output Current:
    2,650 mA (2.65 A)
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C