PCD-40-700B
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 39.9W - Fixed: 57 Vdc @ 700mA - Dim: AC Line Phase Cut
Description +
Search Keywords: PCD40700B
  • Part No:
    PCD-40-700B
  • Maximum Output Power:
    39 W
  • Output Voltage Range:
    34.0 to 57.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C