PCD-40-500B
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 40W - Fixed: 80 Vdc @ 500mA - Dim: AC Line Phase Cut
Description +
Search Keywords: PCD40500B
  • Part No:
    PCD-40-500B
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    45.0 to 80.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    500 mA (0.5 A)
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C