IDPV-25-24
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Volt - 25.2W - Fixed:24 Vdc @ 1,050mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IDPV2524
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    IDPV-25-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Style:
    Open Frame
  • Type:
    Constant Voltage8116
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM
  • Maximum Output Power:
    25 W
  • Output Voltage Range:
    24(Nom) Vdc
  • Maximum Output Current:
    1,050 mA (1.05 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    417
  • Termination Style:
    Terminal Block
  • Input Connector Type:
    Spring Clamp Terminal Block
  • Output Connector Type:
    Spring Clamp Terminal Block
  • Operating Temperature:
    -20 to 45 °C