IDLC-45-350
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 33.25W - Fixed: 118 Vdc (OC) @ 350mA - Dim: 0-10 Vdc/PWM
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IDLC45350
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    IDLC-45-350
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC8097
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM
  • Maximum Output Power:
    33 W
  • Output Voltage Range:
    57 to 95 VDC
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    417
  • Termination Style:
    Terminal Block
  • Input Connector Type:
    Screw Clamp Terminal Block - Covered
  • Output Connector Type:
    Terminal Block - Covered
  • Operating Temperature:
    -20 to 85 °C