HVGC-320-1400A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 320W - Adj: 234 Vdc @ 1,400mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVGC3201400A
  • Part No:
    HVGC-320-1400A
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    320 W
  • Output Voltage Range:
    114.3 to 228.6 VDC
  • Maximum Output Current:
    1,400 mA (1.4 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C