HVGC-240-700A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 240W - Adj: 354 Vdc @ 700mA - Dim: No
Description +
Search Keywords: HVGC240700A
  • Part No:
    HVGC-240-700A
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    240 W
  • Output Voltage Range:
    171.4 to 342.8 VDC
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C