HEP-320-12A
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@22A - 264W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HEP32012A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    HEP-320-12A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    252 x 90 x 43.8 mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 305 V
  • DC Input Voltage:
    127 to 431 V