HEP-100-48A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 96W - Adj: 48 Vdc @ 2,000mA - Dim: No
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HEP10048A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    HEP-100-48A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Style:
    Enclosed
  • Output Type:
    Adjustable
  • Dimming:
    No
  • Output Voltage Range:
    43.0 to 53.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,000 mA (2.0 A)