EPP-500-48
MEAN WELL
The EPP-500-48 is a 500W open-frame AC-DC power supply with a 48V DC output in a compact 5"x3" footprint.
Description +
Search Keywords: EPP50048
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    EPP-500-48
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    127 x 76.2 x 43mm