EPP-200-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 11.7(Convection)A/16.7(Forced Air)A 200.4W 10-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/31/2026
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EPP20012
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    MEAN WELL
  • Part No:
    EPP-200-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    101.6 x 50.8 x 29 mm
  • AC Input Voltage:
    80 to 264 V