ELG-75-C500DA
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 75W - Dim: 158 Vdc (OC) @ 500mA - Dim: DALI
Description +
Search Keywords: ELG75C500DA
  • Part No:
    ELG-75-C500DA
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    DALI
  • Maximum Output Power:
    75 W
  • Output Voltage Range:
    75.0 to 150.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    500 mA (0.5 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C