ELG-100-36D2
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 95.76W - Dim: 36 Vdc @ 2,660mA - Dim: Timer - User Prgm
Description +
Search Keywords: ELG10036D2
  • Part No:
    ELG-100-36D2
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    Timer - User Programmed
  • Maximum Output Power:
    95 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 36.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,660 mA (2.66 A)
  • Minimum DC Input Voltage:
    142
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C