DPB09C-15
MEAN WELL
9W DC-DC Regulated Converter - PCB mount - Wide Input 36-75VDC - Dual Output ±15VDC at ±0.3A - SIP through hole package - Remo ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
9W DC-DC Regulated Converter - PCB mount - Wide Input 36-75VDC - Dual Output ±15VDC at ±0.3A - SIP through hole package - Remote ON/OFF