SMBJ58CA
Littelfuse
Diode TVS Single Bi-Dir 58V 600W 2-Pin SMB T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMBJ58CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Littelfuse
  • Part No:
    SMBJ58CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.24(Max) mm
  • Family:
    SMBJ58CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    6.5 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    93.6 V