RPLH16-01-01-02
Ledtronics
LED Panel Mount - Relampable - Rear Mount - 5/8"(16mm) Mtg Dia - Red - 48Vdc
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RPLH16010102
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ledtronics
  • Part No:
    RPLH16-01-01-02
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Mounting:
    Panel
  • Dimension:
    54.1 x 25.4 x 40.6 mm
  • Type:
    Uni-Color
  • Maximum Forward Voltage per Color:
    48 V