CDR32BP511BFWS
KEMET Electronics
Cap Ceramic 510pF 100V C0G 1% SMD 1206 (0.001%FR) 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CDR32BP511BFWS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    CDR32BP511BFWS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    510 pF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    1 %
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 3
Can Ship immediately Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 22