C1206C105K5RALTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Plastic T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: C1206C105K5RALTU
  • Part No:
    C1206C105K5RALTU
  • Alias/AKA:
    C1206C105K5RAL7800
  • RoHS:
    No
    EAR99
    2500
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    10 %