C052K271K2X5CA
KEMET Electronics
Multilayer Ceramic Capacitor - MIL-C-11015 - 270pF ±10% - 200VDC - X7R - 4.83 x 4.83 x 2.29mm - 5.08mm (.20 in) Lead Spacing - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Multilayer Ceramic Capacitor - MIL-C-11015 - 270pF ±10% - 200VDC - X7R - 4.83 x 4.83 x 2.29mm - 5.08mm (.20 in) Lead Spacing - Bulk