A561EG471M400A
KEMET Electronics
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.22 Ohm 1800mA 4000h 125C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +