- DCT-20-120
DCT-20-120
Johnson Electric
Power Transformer 20VA Quick Connect/Wire Lead
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DCT20120
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Johnson Electric
Part No:DCT-20-120
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504409540
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Primary Configuration:N/A
Primary Side Voltage:120 V
Secondary Configuration:N/A
Secondary Side Voltage:24 V
Secondary Side Current:N/A
Power Rating:20 VA
Mounting:N/A
Dimension:57.2 x 73.7 x 50 mm