B12-255-B-3
Johnson Electric
Solenoid - Open Frame - Pull - Threaded Holes - Flying Leads - 12VDC@25% - 27.70 Ohms - 5.2W.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +