MDM-15PH013B
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 1.219m 26AWG 15 POS Micro D-Sub PIN Crimp
Description +
Search Keywords: MDM15PH013B
  • Part No:
    MDM-15PH013B
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude
  • Contact Type:
    Crimp
  • Coupling:
    Friction Coupling
  • Current Rating:
    3 A max.