- TO60TOL1-59R
TO60TOL1-59R
IRC/TT Electronics
Metal Glaze Resistor - 59 Ohm ±1% - 0.5W - ±100ppm/°C - 9.9 x 3.6mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Bands
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: TO60TOL159R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:TO60TOL1-59R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
210
Can Ship immediately
Buy all 210 in-stock or the regular minimum order quantity of 250