TO55TOL1-11R8
IRC/TT Electronics
Metal Glaze Resistor - 11.8 Ohm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Band ...
Description +
Metal Glaze Resistor - 11.8 Ohm ±1% - 0.25W - ±100ppm/°C - 6.4 x 2.3mm Dia - Axial - Carbon Composite Alternative - Color Bands