- RL20TOL2-68R
RL20TOL2-68R
IRC/TT Electronics
Mil Qualified Metal Glaze Resistor - 68 Ohm ±2% - 0.5 W - ±200ppm/°C - Mil-R-22684 - 9.9 x 3.6mm Dia.
Description
Search Keywords: RL20TOL268R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:RL20TOL2-68R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
69
Can Ship immediately
Buy all 69 in-stock or the regular minimum order quantity of 250