- RL07TOL2-6R8
RL07TOL2-6R8
IRC/TT Electronics
Mil Qualified Metal Glaze Resistor - 6.8 Ohm ±2% - 0.25 W - ±200ppm/°C - Mil-R-22684 - 6.4 x 2.3mm Dia.
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: RL07TOL26R8
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:RL07TOL2-6R8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
208
Can Ship immediately
Buy all 208 in-stock or the regular minimum order quantity of 250