- IBT1/2-56R-5%
IBT1/2-56R-5%
IRC/TT Electronics
Carbon Composite Resistor - 56 Ohm ±5% - 1/2W - EIA RS-172 - 9.5mm x 3.6mm Dia. - Axial Through Hole
Description
Search Keywords: IBT1256R5
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:IBT1/2-56R-5%
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
210
Can Ship immediately
Buy all 210 in-stock or the regular minimum order quantity of 250