- IBT1-20K-5%
IBT1-20K-5%
IRC/TT Electronics
Carbon Composite Resistor - 20 kOhm ±5% - 1/4W - EIA RS-172 - 6.3mm x 2.4mm Dia. - Axial Through Hole
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: IBT120K5
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:IRC/TT Electronics
Part No:IBT1-20K-5%
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
198
Ships today, if you order in
Buy all 198 in-stock or the regular minimum order quantity of 250